Ін’єкції краси

Якщо ще років 10 тому про «уколи краси» замислювалися лише найпрогресивніші леді, то зараз – ця процедура привертає набагато більше жінок. Обличчя часто є візитною карткою, и хочеться зберегти его як можна довше свіжім, доглянутим, без явних зморшок. Коли косметичні засоби вже не дають бажаного ефекту, но до кардинальних заходів ще не хочеться вдаватися, на допомогу приходять ін’єкції. Ботулакс (BOTULAX) – мірелаксант периферичної дії. Діючою речовиною лікування є очищений и послаблений ботулотоксин. З 1989 року ВІН застосовується в неврології для лікування хвороби, що супроводжуються м’язовими спазмами, наприклад: дитячого церебрального паралічу. Кілька років лікування використовували при лікуванні захворювань нервової системи. 

Показання для! Застосування:  мімічні зморшки в області чола, міжбрів’я і носогубного трикутника;  блефароспазм (мимовільне скорочення кругової м’язи очей);  горизонтальні і вертикальні зморшки шиї;  корекція контуру губ (ін’єкції ботулотоксину дозволяють зробити вигін губ більш плавним) 

Механізм Дії: Механізм дії препарату заснований на здатності ботулотоксину блокувати передачу нервових імпульсів. За рахунок цієї блокади, яка триває кілька місяців, м’яз або його частина розслабляється, перестає скорочуватися і формовані ним зморшки розгладжуються. В результаті цього людина вже не може насупитися. Через 4-6 місяців блоковані нервово-м’язові зв’язки відновлюються. Мистецтво лікаря полягає в тому, щоб в повному обсязі знерухоміти м’язи, відповідальні за появу зморшок, зняти їх підвищеній тонус, що не порушить природної міміки. 

Зони! Застосування: Ін’єкції лікування застосовують в тих зонах обличчя, в яких раніше всього з’являються перші ознаки старіння. До них відносяться лоб, зона між бровами, пері орбітальна (навколо очей) и пероральна (навколо губ) області. Зокрема  цього, було помічено, що ін’єкції ботулотоксину в пахвові западини, долоні и стопи зменшують відділення поту, що стало широко застосовуватися при лікуванні гіпергідрозу. А деякі пацієнти після уколів повністю позбавляються від мігрені и мігренеподібніх болів. 

Переваги препарату:  процедура займає мало часу; чутливість шкірних покривів не страждає; низькі ризики розвитку побічних ефектів;  швидкий ефект (зниження активності мімічних м’язів починається через три години після ін’єкції); процедура проводиться 1 раз в 6 місяців. Навіть якщо ефект проходить швидше, рекомендується утриматися від процедури і зробити через 6 місяців після останньої. Введення ін’єкцій ботулотоксину має накопичувальний ефект, тобто після кожної наступної процедури швидкість розсмоктування токсину сповільнюється. 

Підготовка:  за три-чотири дні до ін’єкції припинити прийом антибіотиків, ліків, що перешкоджають згортанню крові: аспірину, гепарину, феніндіону і ін .;  процедура займає мало часу;  чутливість шкірних покривів не страждає;  низькі ризики розвитку побічних ефектів;  швидкий ефект (зниження активності мімічних м’язів починається через три години після ін’єкції);  надтонкі голки, використовуються для ін’єкцій, що не залишають на шкірі слідів; нейротоксин виводиться з організму через 4-6 місяців 

Процедура: Перед процедурою проводитися консультація, на якій лікар визначає точки введення препарату, его кількість, оцінює степені вираженості и характер зморшок, роль мімічної мускулатури в їх формуванні, стан тканин, щоб після сеансу особливо не набули нерухомість. Ін’єкції лікування проводяться тільки після консультації лікаря-косметолога и виявлення протипоказань до введення препарату. Процедура може супроводжуватися хворобливими відчуттями, тому іноді косметологи пропонують робити місцеву анестезію спеціальнім знеболюючім кремом. 

Активний курс: Процедура проводитися 1 раз в 6 місяців. Даже если ефект проходити швидше, рекомендується утриматися від процедури и зробити через 6 місяців після останньої. Введення ін’єкцій ботулотоксину має Накопичувальний ефект, тобто после кожної наступної процедури швидкість розсмоктування токсину сповільнюється. 

Підготовка:  за три-чотири дні до ін’єкції припинити прийом антибіотиків, ліків, що перешкоджають згортанню крові: аспірину, гепарину, феніндіон і ін .;  за добу до процедури рекомендується відмовитися від вживання спиртних напоїв, куріння і відвідування сауни;  в день процедури не слід займатися спортом, важкою фізичною працею; 

Протипоказання:  наявність хронічних захворювань;  гострі і хронічні інфекції;  захворювання шкіри в місцях уколів; індивідуальна непереносимість та підвищена чутливість до лікування;  м’язова слабкість в зоні введення;  період вагітності (лактації);  під час прийому «агресивних» лікарських препаратів. 

Рекомендації після процедур: Як такого відновного періоду після сеансу ін’єкційного омолодження, немає. Відразу після сеансу пацієнт може повертатися до свого звичайного життя. З метою зниження ймовірності розвитку побічних ефектів:  протягом 4-х годин після ін’єкцій ботулотоксину не можна приймати положення лежачі і активно задіяти мімічні м’язи обличчя;  не можна чіпати руками ділянки шкіри, де проводилися ін’єкції – 2 дні;  алкоголь інактивує ботулотоксин. Тому тиждень після уколів треба утриматися від будь якого алкоголю;  важливо виключити фізичні навантаження (особливо, підйом вантажів і нахили вперед), інакше розчин розтечеться;  рекомендується уникати жарких приміщень, прямих сонячних променів;  після проколів на шкірі залишаються мікротравмі. Якщо на пошкоджену оболонку потрапила бактерія, то може початися зараження;  до повного загоєння проколів не рекомендується наносити макіяж. Вимиватися краще простою водою, без мила або гелів;  чистка обличчя після лікування проводиться тільки м’якими препаратами без абразивних частинок.                                                                                               Результат: первинний ефект від проведення процедури стає помітнім через три-чотири години після ін’єкції, залишкова дія – 4-5 днів. Максимальний ефект, як правило, досягається через два тижні. Деякий час на обличчі буде ефект «маски», він виникає в результате розслабленості м’язів.  Потім відчуття припиняються , но завдяки цьому ефекту і відбувається підтяжка. Але існують варіанти, обумовлені індивідуальними особливостями організму, коли ботулотоксин починає діяти вже на першій добі, а в деяких випадка на це іде місяць. Після процедури можливий набряк. Це нормальна реакція на введення в шкіру агресивного препарату. Скупчення рідини припиняється  на 3-5 день після процедури. Результат зберігається 4-5 місяців, з кожною наступною ін’єкцією тривалість ефекту росте, а дозування зменшується. Препарат не викликає звикання, тому повторювати процедуру з его застосування можна регулярно. Після припиненням дії препарату рух активності мімічної мускулатури відновлюється. За час дії препарату м’язи були штучно розслаблені, людина відвикає від звички постійно морщити лоб або прищулювати очі. Зморшки, які були обумовлені цими звичками, можуть і не вернутися. Багато в чому тривалість ефекту залежить від віку пацієнта и стану кожи. Чим довше проводяться ін’єкції – тім довше тримається результат. Накопичувальний ефект стає відчутнім вже через три процедури.

Виробник: BOTULAX виробляє фармацевтичний концерн Hugel Inc (Південна Корея). Офіційний дистриб’ютор Ботулакса в Україні – група компаній Martinex. Препарат випускають у виде ліофілізату (порошок білого кольору, Який Використовують з метою Приготування розчин для ін’єкцій), в скляних, щільно Закритого акціонерного флаконах об’ємом 50 и 100 одиниць.